Kontakti | Pirkt | Izmēģināt | Roomba-ikdienas uzkopšana | Braava-uzmazgāšana | Scooba-mazgāšana | Reģistrēties | iRobot Bonusi LV
RU
IROBOT ROOMBA - UZVEDĪBAS ROBOTIKA

Robota uzvedība ir salīdzināma ar dzīvām būtnēm

Roomba tāpat kā citi iRobot roboti balstās uz Uzvedības Robotiku (Behavioral Robotics) un Uzvedības Mākslīgo Intelektu. Tas nozīmē, ka Robotam ir daudzi neatkarīgi sensori, kas uztver apkārtējo vidi un tās izmaiņas un liek Robotam attiecīgi rīkoties. Atšķirībā no citiem robotiem, kam tiek mēģināts ieprogrammēt kā izskatās apkārtējā pasaule, uz Uzvedības Robotiku bāzēto Robotu rīcība vairāk atgādina bioloģiskās būtnes. Tie bieži tiek salīdzināta ar kukaiņiem, jo lai arī tie var kļūdīties, vairākas reizes atkārtot vienu un to pašu darbību un pat izskatīties apjukuši – tiem izteiktāka ir dzīvām būtnēm raksturīgā mērķtiecība veicot uzticētos uzdevumus. Tie neapstāsies, ja satiks objektu kas nav iepriekš inženieru paredzēts un ieprogrammēts robota datu bāzē. Ar saviem sensoriem viņi mēģinās to izpētīt un attiecīgi rīkoties.

Robota Intelekta Sistēma
Roomba pieņem lēmumus balstoties uz speciāli patentētu iAdaptTM Robotikas Intelekta Sistēmu. Robota procesors saņem informāciju no sensoriem un var mainīt savu uzvedību līdz pat 67 reizes sekundē, kas nodrošina praktiski momentānu reakciju.

Galvenie Robota sensori ir Robota priekšpusē izvietotais Infrasarkanais sensors, Pašuzlādes Mājas meklēšanas sensori, Sienas sekošanas sensori, Netīrumu sensors, Stabilitātes (pakāpienu) sensori, Kontakta sensori un Iesprūšanas sensori.

Vadoties pēc sensoru sniegtās informācijas Robots pielieto vienu vai otru darbību, sauktu arī par uzvedības modeli. Zināmākie Roomba Robota uzvedības modeļi ir tīrīšana pa spirāli, sekošana sienai, nejauša virziena leņķa maiņa saskaroties ar šķērsli un netīro vietu pastiprināta tīrīšana. Robotam ir arī dažādi retāki, bet ļoti interesanti uzvedības modeļi, kā robots mēģina atbrīvoties no iesprūšanas vai izvairīties no šķēršļa.

> tālāk par Robota Sensoriem un Uzvedības Modeļiem
 
Noteikumi un Privātums | © 2006—2021 Terra Virtuala, SIA
 
Draugiem Twitter YouTube Facebook