Kontakti | Pirkt | Izmēģināt | Roomba-ikdienas uzkopšana | Braava-uzmazgāšana | Scooba-mazgāšana | Reģistrēties | iRobot Bonusi LV
RU
NODERĪGI PADOMI

500. 600. un 700. sērijas iRobot Roomba robotiem

1.    Tīriet Robota birstes pēc katriem 1-10 tīrīšanas cikliem.

Birstu tīrīšana ir ļoti ātra un vienkārša un tam ir paredzēts speciāls tīrīšanas gredzens, caur kuru birsti vienkārši izver. Birstu galos ir arī dzelteni gultnīši, kurus obligāti vajag izņemt un apskatīties vai zem tiem nav sakrājušies mati. Birstu tīrīšanas biežums ir atkarīgs no matu daudzuma uz grīdas un dažās mājās birstes robotam jātīra ik pēc 10 tīrīšanas cikliem, bet citur (it sevišķi ja mājās ir daudz dzīvnieku), birstes ir jātīra katru reizi. Pirmo tīrīšanu veiciet uzreiz kā robots ir pastrādājis un tad jau jutīsiet cik bieži to vajag atkārtot. Šeit ir neliela video pamācība - kā kārtīgi iztīrīt birstes.Ļoti būtiski ir atcerēties par tīrīšanu zem gultņiem. Ja dzirdēsiet, ka robots brauc un rada klakšķošu skaņu - 95% gadījumā vaina būs gultņos - zem tiem būs pakļuvis daudz netīrumu, gultnis vairs neatradīsies savā vietā, kā rezultātā birstes kopējais garums palielināsies, birste ieķīlēsies un vairs negriezīsies. Robots, jūtot, ka birstes negriežas, domās, ka tajās ir ieķēries kāds elektrības vads vai čība un mēģinās birstes griezt reversā virzienā (uz priekšu un atpakaļ), mēģinot atbrīvoties no svešķermeņa.

2. Kamēr Robots atpūšās, centieties to vienmēr turēt pieslēgtu elektrotīklam

Lai nodrošinātu kvalitatīvāku tīrīšanu un ilgāku akumulatora mūžu, centieties iRobot Roomba Robotu pēc iespējas vienmēr turēt pieslēgtu uzlādes ierīcei (arī tad, kad akumulators jau ir pilns). Kad iRobot Roomba ir pieslēgts tīklam, robots automātiski saņem uzlādi, kas atbilst baterijas pašizlādes ātrumam. Tas palīdz izvairīties no dziļās izlādes un nodrošināt akumulatoram ilgāku mūžu. Un protams, tad arī Jūsu Robots vienmēr būs gatavs darbam un varēs tīrīšanu veikt maksimāli ilgi.


3. Ik pa laikam pārbaudiet vai priekšējais skritulis brīvi griežas

Pābaude nozīmē - ar roku pagrieziet skrituli - vai tas brīvi griežas? Šo pārbaudi varat veikt katru reizi kad tīriet birstes vai nedaudz retāk. Ja jūtiet, ka skritulis vairs brīvi negriežas - tas ir jāiztīra, jo priekšējais skritulis ir viens no instrumentiem, kas ar infrasarkano sensoru palīdzību mēra robota viektos attālumus. Parasti skritulis ir jātīra pēc 10-40 reižu lietošanas, bet tas ir ļoti atkarīgs no matu daudzuma uz grīdas. Ja mājās ir ļoti daudz četrkājaino draugu, tad skritulis būs jātīra biežāk, Skrituļa tīrīšana ir elementāra - kā izjaukt un salikt divus lego klucīšus. Skatieties zemāk redzamo video:

Parasti jātīra ir tikai skrituļa ass gali. Bet ja skrituli ir aizmirsies tīrīt ilgstoši, tad var nākties asi no skrituļa izņemt, iztīrīt, un ielikt atpakaļ.


4. Ik pa laikam pārbaudiet vai robotam darbojoties, griežas arī sānu birste

Sānu birstei vajadzētu griezties vienmēŗ, kad robots strādā. Ja birste pieskaroties sienai vai mēbelei, sāk grieztiez atpakaļ, tas vēl nenozīmē, ka birste nestrādā - robots vienkārši sajūtot uz sānu birsti lielāku slodzi, ar reversu kustību mēģina atbrīvoties no svešķermeņa. Bet ja robotam braucot, sānu birste negriežas
ilgstoši - tas liecina, ka ir laiks iztīrīt zem sānu birstes pakļuvušos matus. Tas var notikt reizi 30-60 robota lietošanas reizēs (ja mājās daudz suņu vai kaķu, tad biežāk). Sānu birstes tīrīšanu skatiet zemāk redzamajā video:


Vairāk par iRobotu apkopi varat lasīt iRobotu lietotāju forumā.

Informācija par iepriekšējās paaudzes iRobot Roomba robotu apkopi skatiet šeit.
 
Noteikumi un Privātums | © 2006—2021 Terra Virtuala, SIA
 
Draugiem Twitter YouTube Facebook