Kontakti | Pirkt | Izmēģināt | Roomba-ikdienas uzkopšana | Braava-uzmazgāšana | Scooba-mazgāšana | Reģistrēties | iRobot Bonusi LV
RU
KĀ TAS DARBOJAS

Robota uzvedības modeļi

Tīrīšana pa spirāli. Roomba šo uzvedības metodi pielieto lai tīrītu koncentrētus laukumus, kā arī uzsākot savu darbību istabas vidū.

Sekošana sienai. Šī uzvedības metode tiek lietota, kad Robots apbrauc mēbeles vai kādus citus šķēršļus vai arī tīra istabu pa perimetru. Šajā gadījumā Robots iet maksimāli tuvu gar sienu, vai kādu citu šķērsli un ar rotējošo sānu birsti savāc kaktos sakrājušos netīrumus.

Istabas šķēršošana. Roomba krustām-šķērsām izbraukā istabu, katru reizi mainot kustības leņķi un nodrošina, ka uz istabas grīdas tiek notīrīts ikkatrs punkts. Vienā tīrīšanas ciklā Robots katru istabas vietu notīra vidēji 4 reizes.

Netīro vietu pastiprināta tīrīšana. Kad Roombas netīrumu sensori sajūt pastiprinātu piesārņojumu, Robots šajā vietā veic daudzkārtīgu tīrīšanu. Vizuāli to var ievērot, kad iegegas zilais netīrumu indikators “Dirt detect”.

Bez šiem uzvedības modeļiem ir vēl daudz un dažādi veidi kā Robots izvairās no šķēršļiem vai mēģina atbrīvoties kad ir iesprūdis.

Sensori

Četri stabilitātes, jeb pakāpienu infrasarkanie sensori slēpjas 4 atverēs Robota bufera apakšējā daļā. Visu laiku tie raida signālus un gadījumā ja tie neatstarojas, Robots momentā dodas atpakaļ.

Sienas sekošanas infrasarkanais sensors ļauj Robotam iet ļoti tuvu paralēli sienām un nepieskarties tām. Šādā veidā Robots tīra istabas kaktus un grīdu gar kājlīstēm. Šis sensors ir redzams kā nelielas spraugas Robota bufera labajā pusē.

Netīrumu sensors ir izvietots tieši virs galvenās tīrošās saru birstes un tas ir veidots kā akustiskais triecienu sensors. Jo vairāk netīrumu atsitas pret šo sensoru, jo rodas lielāka vibrācija un Robots reaģē uz to papildus notīrot netīro grīdas sektoru.

Priekšējais Infrasarkanais sensors palīdz Robotam orientēties telpā, sazinās ar autonomās uzlādes ierīci un virtuālās sienas ierīci, kā arī veic citus navigācijas uzdevumus.

Kontakta sensori ir divi mehāniskie sensori, kas nostrādā Robota buferim saskaroties ar kādu priekšmetu. Šajā brīdī Robots veic kustību atpakaļ un pagriežas līdz atrod tīru ceļu, kur turpināt virzīties.

> tālāk par Robota kustību un dzinējiem
 
Noteikumi un Privātums | © 2006—2021 Terra Virtuala, SIA
 
Draugiem Twitter YouTube Facebook