Robotu putekļusūcēju nozares Nr.1 — ASV uzņēmums iRobot Corporation specializējas tikai un vienīgi robotu ražošanā

iRobot Corporation 1990. gadā ASV nodibināja Masačūsetsas Tehnoloģiju Institūta robotikas speciālisti un uzņēmumā šobrīd strādā vairāk kā 500 robotikas nozares augstākā līmeņa speciālistu. Robotu izstrādi un kvalitātes kontroli veic inženieri un speciālisti no ASV.

iRobot Roomba ir vispopulārākais grīdas uzkopšanas robots pasaulē kopš 2002. gada. Tieši iRobot ir radījuši grīdas uzkopšanas robotu segmentu un jau 20 gadus nodrošina planētas iedzīvotājus ar vairāk augstākās kvalitātes grīdas uzkopšanas robotiem, nekā desmitiem šīs nozares sekotāju kopā ņemot.

iRobot kopš 2005. gada piedāvā arī sadzīves robotu krietni sarežģītāku uzdevumu efektīvai veikšanai. Piemēram grīdas mazgāšanas robots ar ūdens izsmidzināšanas un atsevišķu netīrā ūdens savākšanas funkciju. 10 gadu laikā neviens cits uzņēmums nav spējis masveida ražošanā ieviest ko līdzīgu ar tik praktisku pielietojumu. Arī iRobot Looj — robots jumta notekreņu tīrīšanai ir efektīvs un unikāls iRobot robots.

Specializācija robotu būvē nodrošina priekšrocības salīdzinot ar uzņēmumiem, kas ražo jebkuru sadzīves tehniku.

iRobot zinātniskie un pētnieciskie darbi tiek veikti Masačusetsas Tehnoloģiju Institūtā, Kembridžā (ASV)

Šobrīd jau vairāk kā 20 miljoni iRobot robotu visā pasaulē ir devušies cilvēkiem palīgā, veikt garlaicīgus vai bīstamus darbus.

Citi iRobot uzņēmuma radītie roboti ir piedalījušies gan Ēģiptes piramīdu izpētē, gan mērījuši okeāna piesārņojumu dziļi zem ūdens — naftas katastrofā Meksikas līcī, gan glābuši cilvēkus Ņujorkas Dvīņu drupās, gan arī Fukušimas AES avārijas vietā darbojās tieši ASV atsūtītie iRobot glābšanas roboti un tos pavadošie brīvprātīgie iRobot speciālisti.

Pieredze, ko iRobot inženieri un zinātnieki gūst visdažādāko robotu izstrādē, ļauj grīdas uzkopšanas robotos ātri ieviest visjaunākās robotu tehnoloģijas un sasniegumus.

Latvijā iRobot robotu servisu nodrošina iRobot sertificēts servisa centrs un pieredzējuši Latvijas robotikas inženieri

Latvijā kopš 2006. gada iRobot izplatīšanu un servisu nodrošina uzņēmums "Terra Virtuala" un Rīgā, Bieķensalas ielā 21 atrodas šobrīd vienīgais iRobot sertificēts iRobot robotu servisa centrs. Tajā strādā Latvijas robotikas inženieri ar ievērojamu pieredzi gan iRobot robotu servisā, gan arī jaunu robotu izstrādē. Latvijas iRobot servisa centra inženieri savas zināšanas un praktiskās prasmes ir teicami parādījuši gan piedaloties iRobot servisa semināros visā pasaulē, gan vadot robotikas nodarbības Latvijā, gan arī ar saviem izstrādātajiem robotiem pārstāvot Latviju un uzvarot lielākajās robotikas sacensības visā pasaulē — gan ASV, gan Eiropā, gan pat Japānā.

Iesakām izmantot garantijas servisu tieši Latvijā

Pirmkārt, garantijas servisu Latvijā var veikt ātrāk, jo nav robots jāsūta uz citām valstīm.

No savas līdzšinējās pieredzes varam arī teikt, ka vairāk kā 95% garantijas laikā notikušo servisa gadījumu, mūsu pārdotajiem iRobot robotiem Latvijā esam operatīvi atrisinājuši bez maksas. Tāpēc iesakām robotu droši nest uz servisu, ja ir sajūta, ka robots nedarbojas kā nākas un to iztīrot, vai nomainot maināmās detaļas (birstes, filtri, baterijas) situācija neatrisinās. Arī vecākus robotus droši var nest uz pēcgrantijas servisu, jo saviem klientiem nodrošinām ievērojamas atlaides servisa darbiem un rezerves daļām — no 20% līdz 50%. Saņemam servisā un labojam pat pirms 10 gadiem mūsu pārdotos iRobot robotus.

Par cik iRobot robotiem garantijas servisu apmaksā katras valsts izplatītājs pats, tad šo servisu bez maksas varam nodrošināt tikai tiem robotiem, kas iegādāti pie mums vai pie mūsu sadarbības partneriem. Pirms robota iegādes der pārliecināties vai pārdevējs nodrošina, ka garantijas serviss bez maksas tiks veikts iRobot sertificētajā servisa centrā Rīgā.

Atbalstam robotikas attīstību Latvijā

Kopš 2006. gada iRobot un Latvijas uzņēmums "Terra Virtuala" aktīvi popularizē robotiku un atbalsta robotikas izglītību Latvijā — robotu būves kursi, sacensības, Latvijas pārstāvju piedalīšanās starptautiskās sacensībās.

Arī Jūs varat atbalstīt robotu būves izglītību Latvijā. Piemēram, nododot savu veco (kaut vai 10 gadus nokalpojušo, pie mums iegādāto un vēl darba kārtībā esošo) iRobot robotu un par to saņemot 20% atlaidi jauna robota iegādei. Daudzus šādi nodotos robotus mēs bez maksas nododam tālāk skolēniem un studentiem Latvijā un apmācam kā no veca robota uzbūvēt jaunu robotu ar pilnīgi citu funkcionalitāti. Par cik katram iRobot Roomba robotam ražotāji ir iebūvējuši seriālo portu, ar kuru var viegli nolasīt robota sensoru datus un vadīt robota motorus, vecu iRobot robotu pielietojums ir ļoti plašs — ar tiem Latvijas augstskolās tiek veikti zinātniski pētījumi, izstrādāti maģistra darbi u.t.t. Varat arī mūs droši informēt kur Latvijā būtu noderīgs šāds atbalsts. Latvijas robotikas attīstībai 2008. gadā esam radījuši izglītojošu robotikas sacensību — iRobot Sumo