Kontakti | Pirkt | Izmēģināt | Roomba-ikdienas uzkopšana | Braava-uzmazgāšana | Scooba-mazgāšana | Reģistrēties | iRobot Bonusi LV
RU
PROGRAMMĒŠANA (HACKING)

Roomba - lieliska bāze robotu inženieriem un izgudrotājiem

iRobot Roomba – tas ir kas vairāk nekā lielisks palīgs mājās. Tas ir arī nopietns un tai pat laikā pēc cenas diezgan pieejams Robots. Daudzi
robotu inženieri un izgudrotāji to izmanto kā pamatu savu ideju realizēšanai. Izmantojot iRobot Roomba Open Interface, ir iespējams attālināti kontrolēt Robota sensorus un vadīt Robota dzinējus.

Daži no produktiem, kas palīdz pārveidot Roomba vadību:

Element Direct radītais Mind Control ļauj pašam programmēt Roomba robotu.
RooTooth Bluetooth ierīce, kas ļauj Roomba robotu vadīt no mobilā tālruņa vai datora. Starp citu šādu ierīci varat saņemt arī šeit, Dāvanu katalogā.

Daži alternatīvi Roomba pielietojumu piemēri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas:

1) Zinātniskais un izpētes darbs:

2008. gadā Rīgas Tehniskajā Universitātē tika izstrādāts un ar teicamu novērtējumu aizstāvēts maģistra darbs, kurā iRobot Roomba robots tika pielietots telpu kartēšanā.

2) Roomba vadība ar balsi:

Roomba ir iespējams pārprogrammēt tā, lai robots uztvertu balss komandas. RTU
docents Agris Ņikitenko sniedz nelielu instrukciju kā to izdarīt.

3) Roomba dzied:

Vai esat dzirdējuši kā Roomba dzied "Aijā-žūžū"? Te to var noklausīties un uzzināt kā saviem spēkiem ieprogrammēt ko līdzīgu.

4) Roomba vadība ar mobilo tālruni:

Tas ir viens no senākajiem Roomba "trikiem". Tāds arī bija pirmā Hakeru konkursa uzdevums. Hakeru konkursa uzvarētāja apraksts un video.

5) Roomba pielāgošana robotikas sacensībām:

Pārveidots
Roomba 560, lai varētu piedalīties Robotex 2008 - Baltijas valstu robotikas entuziastu sacensībās Igaunijā. Roombai šajā sacensībās no grīdas bija jālasa tukšas bundžas un zeķes. (skatīt video)

6) Roomba Sumo cīņas:

2008. gada Aprīlī Rīgā notika starptautiska izstāde-sacensības Robotika 2008. Sacensību ietvaros norisinajās arī Roomba-Sumo cīņas, kurās piedalījās studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās Universitātes un Tallinas Tehnoloģiju Universitātes. Aprakstu un video skatīt šeit ->.

2009. gada pavasarī Roomba-Sumo cīņas norisinājās Baltic Robot Sumo 2009 sacensībās Tallinā (video šeit) un pēc tam arī Robotika 2009 ietvaros Rīgā (video šeit). Pēdējās sacensībās vislabākos panākumus uzrāda robotikas entuziasti no Lietuvas, savus Igaunijas un Latvijas konkurentus nepielaižot pat līdz finālam. Kopsummā šobrīd Baltijas valstīs ir jau vairāki desmiti cīņas spējīgi Roomba Sumo roboti. Jaunākās, 2010. un 2011. gada Baltic Robot Sumo aktivitātes var aplūkot Mansrobots.lv forumā.

Šobrīd var pieteikties Sumo Roomba izstrādei nākošajām 2011. gada sacensībām.

7) Roomba mācās rakstīt

Vai Roomba robotu var iemācīt rakstīt? Izrādās ka var un šis interesantais risinājums ir tapis tepat blakus - Lietuvā. Skatīt aprakstu un video.


Ja Tev ir izdevies no Roomba robota izveidot ko vairāk kā grīdas uzkopšanas Robotu, ar lielāko prieku šo informāciju publicēsim www.irobot.lv lapā. Interesantiem un galvenais oriģināliem risinājumiem balvas ir garantētas.

Rīkojam arī konkursus, kas ir speciāli veltīti Robotu “hakeriem”.


Dažādi alternatīvi Roomba pielietojumu piemēri citur pasaulē:

Roomba Mapping – Eksperiments, kur Roomba robots veido karti.

Roomba Net – Kā vadīt Robotu ar “neironu tīklu” palīdzību.
   
Te varēja būt arī Tavs piemērs :)
 
Noteikumi un Privātums | © 2006—2020 Terra Virtuala, SIA
 
Draugiem Twitter YouTube Facebook