Kontakti | Pirkt | Izmēģināt | Roomba-ikdienas uzkopšana | Braava-uzmazgāšana | Scooba-mazgāšana | Reģistrēties | iRobot Bonusi LV
RU
KĀ DARBOJAS ROBOTS - PUTEKĻUSŪCĒJS ?

iRobot Roomba ir gudrs, drošs un viegli vadāms Robots - putekļu sūcējsJums ir tikai ar pogas spiedienu jāieslēdz iRobots un varat turpināt nodarboties ar saviem darbiem vai doties prom no mājas, kamēr iRobots paveiks ikdienas tīrīšanas darbu.
Viena tīrīšanas cikla reizē Robots-putekļusūcējs katru telpas daļu iztīrīs vidēji 4 reizes. Robots pārvietojoties pa telpu ņem vērā tās izmēru, konfigurāciju un tīrības pakāpi un regulē nepieciešamo tīrīšanas laiku. Uzsākot tīrīšanu Robots kustas pa spirāli, arvien palielinot loka diametru. Pēc kāda laika robota bamperis atdursies pret sienu vai kādu šķērsli un robots šķērsos telpu pa diagonāli vai arī virzīsies cieši gar sienu, kur tīrīs ar sānu birstes palīdzību. Robots pielāgos šīs darbības telpu konfigurācijai līdz nebūs iztīrījis visu pieejamo platību. Blakus redzamajā paātrinātajā filmā var redzēt Robota darbību. Ar zilu krāsu ir iezīmēta Robota faktiski notīrītā teritorija.

Robota - putekļusūcēja Trīspakāpju tīrīšanas sistēma


1) Sānu birste tīra grīdu gar kājlīstēm un istabas kaktos, novirzot netīrumus uz iesūkšanas atveri. Robota kustību maksimāli tuvu gar sienu nodrošina Sienas sekošanas sensori.

2) Divas pretējos virzienos rotējošas birstes paceļ no grīdas lielākos netīrumus un ieslauka tos tieši netīrumu konteinerā. Viena no birstēm ir ar gumijas lāpstiņām, bet otra ir saru birste, kas ļauj no grīdas pacelt dažādu veidu netīrumus.

3) Putekļu sūcējs caur iesūkšanas atveri savāc sīkākās netīrumu daļas un filtrs tās aiztur netīrumu konteinera putekļu nodalījumā. Lai arī putekļu sūcēja jauda nav liela, tā ir pilnīgi pietiekoša savas pamatfunkcijas veikšanai - putekļu sūkšanai. Robots ar putekļusūcēju necenšas iesūkt to, ko var saslaucīt ar savām birstēm. Lietderīgs jaudas izlietojums pasargā ierīci no uzkaršanas un telpā nerodas karsētu putekļu smaka. Robota vakuuma iekārtas uzdevums ir savākt tikai netīrumu sīkākās daļiņas - putekļus, dzīvnieku spalvas. Pie kam jāņem vērā, ka robota putekļusūcējs ir izvietots tieši pie grīdas, neradot tos jaudas zudumus, kas veidojas putekļu sūcēja caurulēs.

> tālāk par Robota Intelekta Sistēmu un līdzību ar dzīvām būtnēm
 
Noteikumi un Privātums | © 2006—2021 Terra Virtuala, SIA
 
Draugiem Twitter YouTube Facebook